|
Дата розміщення: 28.04.2017
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. фудитора - фізичної особи - підприємця) |
Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю"Аудиторська фiрма "Порада" |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
22820910 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
Вул. Котляревського,4/132 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
1102, 23.02.2001 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
д/н, д/н, д/н, д/н |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
Для надання:
Нацiональнiй комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку України
Власникам цiнних паперiв,
Управлiнському персоналу
Публiчного акцiонерного товариства «НIЖИНСЬКА МЕБЛЕВА ФАБРИКА»
Основнi вiдомостi про емiтента:
ПАТ “ НIЖИНСЬКА МЕБЛЕВА ФАБРИКА ”
Код за ЄДРПОУ – 05516240
Мiсце знаходження: м. Нiжин, вул. Липiврiзька, 53.
Телефон: (04631) 4-25-62, Факс: (04631) 4-25-74.
Дата реєстрацiї: 21 червня 1995 року, свiдоцтво АОО № 728280, видане Нiжинською мiською радою народних депутатiв.
Види дiяльностi за КВЕД-2010:
68.20 надання в оренду й експлуатацiю власного та орендованого нерухомого майна,
16.29 Виробництво iнших виробiв iз деревини; виготовлення виробiв iз корка, соломки та рослинних матерiалiв для плетiння.
Статутний капiтал: 466150 грн.
Кiлькiсть акцiй: 1864600 шт.
Середньооблiкова чисельнiсть працюючих складає: на 31.12.2016 р. – 2 чол.
Вiдповiдальними за вибiр та застосування вiдповiдної облiкової полiтики та фiнансово-господарську дiяльнiсть в 2016 роцi були:
- Директор – Копиця Тарас Григорович;
- Головний бухгалтер – Купор Людмила Петрiвна.
Ми провели аудиторську перевiрку фiнансової звiтностi ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «НIЖИНСЬКА МЕБЛЕВА ФАБРИКА», (далi - Товариство) (далi - Товариство) за перiод з 1 сiчня 2016 року по 31 грудня 2016 року на предмет повноти, достовiрностi та вiдповiдностi її чинному законодавству, встановленим нормативам. Фiнансова звiтнiсть Товариства включає Баланс (Звiт про фiнансовий стан) станом на 31 грудня 2016 року, Звiт про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд) за 2016 рiк, Звiт про рух грошових коштiв, Звiт про власний капiтал за рiк, що закiнчився 31 грудня 2016 року (далi – фiнансова звiтнiсть), стислий виклад суттєвих аспектiв облiкової полiтики, iншi пояснювальнi примiтки. Вiдповiдальнiсть за пiдготовку фiнансової звiтностi несе керiвництво Товариства.
Перевiрена фiнансова звiтнiсть Товариства за 2016 рiк не є першою фiнансовою звiтнiстю суб'єкта господарювання, складеною за Мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi (далi – МСФЗ), у розумiннi МСФЗ 1 «Перше застосування Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi», у якiй суб'єкт господарювання застосовує МСФЗ i при цьому чiтко та беззастережно стверджує в цiй фiнансовiй звiтностi вiдповiднiсть МСФЗ. Датою переходу Товариства на облiк та складання фiнансової звiтностi вiдповiдно до МСФЗ є 1 сiчня 2012 року.
За 2012 рiк Товариством в рамках переходу Товариства до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi складалась попередня фiнансова звiтнiсть.
Концептуальною основою для складання фiнансової звiтностi рiк, що закiнчився 31.12.2016 р., є бухгалтерськi полiтики що базуються на вимогах Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi.
Аудиторська перевiрка проведена вiдповiдно до вимог Закону України «Про аудиторську дiяльнiсть», Мiжнародних стандартiв аудиту, надання впевненостi та етики Мiжнародної федерацiї бухгалтерiв, зокрема МСА 700 «Формулювання думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi», МСА 705 «Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора», МСА 720 «Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть, МСА 240 «Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi», якi прийнятi в якостi Нацiональних стандартiв аудиту в Українi та вiдповiдних рiшень НКЦПФР.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу
Управлiнський персонал Товариства несе вiдповiдальнiсть за складання та достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного надання фiнансових звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки; вибiр та застосування вiдповiдної облiкової полiтики, облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам.
Вiдповiдальнiсть аудитора
Вiдповiдальнiстю аудитора є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв аудиторської перевiрки. Мiжнароднi стандарти контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг Мiжнародної федерацiї бухгалтерiв вимагають вiд аудитора дотримання етичних вимог, а також планування i виконання аудиторської перевiрки для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриття iнформацiї у фiнансовiй звiтностi на пiдставi судження аудитора, яке ґрунтується на оцiнцi ризикiв суттєвих викривлень фiнансових звiтiв внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятностi облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом та вiдповiдностi фiнансової звiтностi загальноприйнятим облiковим принципам.
Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки, пояснювальний параграф щодо обмеження щодо використання
Не змiнюючи свою думку, звертаємо увагу на те, що оцiнка деяких статей фiнансової звiтностi не вiдповiдає вимогам МСФЗ, зокрема не здiйснювалась оцiнка справедливої вартостi iнвестицiйної нерухомостi та основних засобiв, не встановлювалась вiдповiднiсть залишкової вартостi основних засобiв справедливiй вартостi на дату складання звiтностi. Резерв сумнiвних боргiв на вартiсть дебiторської заборгованостi не нараховувався.
Ми не спостерiгали за iнвентаризацiєю фiзичних запасiв, активiв та зобов'язань Товариства станом на 31.12.2016 року, однак за допомогою здiйснення iнших аудиторських процедур отримали можливiсть пiдтвердити суму активiв та зобов'язань, вiдображених у фiнансовiй звiтностi Товариства станом на 31.12.2016 року, в межах рiвня суттєвостi, визначеного вiдповiдно до листа Мiнiстерства фiнансiв України вiд 29.07.2003 р. № 04230-04108 та Методичних рекомендацiй МФУ вiд 27.06.2013 року 635.
Також ми звертаємо увагу на те, що Товариство протягом 2016 року отримало чистi збитки в сумi 117,0 тис. грн., за 2015 рiк сума чистих збиткiв склала 124,0 тис. грн., Сума власного капiталу має значення, менше за статутний капiтал, що свiдчить про порушення законодавчих вимог та створює суттєвi невизначеностi щодо можливостi подальшого продовження Товарист-вом господарської дiяльностi. Крiм того, ключовi фiнансовi коефiцiєнти мають значення нижчi за граничнi. Цi умови вказують на iснування суттєвої невизначеностi, яка може стати пiдставою для значних сумнiвiв у здатностi Товариства продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi, i, отже, Товариство може виявитись не здатним реалiзувати свої активи та виконати свої зо-бов’язання при звичайнiй дiяльностi.
Ми вважаємо, що в процесi проведення аудиту отриманi достатнi та належнi аудиторськi докази для висловлення умовно-позитивної думки.
Умовно-позитивна думка
На нашу думку, за винятком можливого впливу питань, про якi йдеться у пояснювальному параграфi, фiнансова звiтнiсть Товариства подає достовiрно, в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «НIЖИНСЬКА МЕБЛЕВА ФАБРИКА» станом на 31 грудня 2016 року та його фiнансовi результати, пр. рух грошових коштiв i власний капiтал за 2016 рiк у вiдповiдностi до вимог Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi. Фiнансова звiтнiсть складена i трансформована iз врахуванням вимог МСФЗ та чинного законодавства України i вiдповiдає прийнятiй облiковiй полiтицi.
Висновки щодо окремих компонентiв фiнансових звiтiв.
В Товариствi створена постiйно дiюча iнвентаризацiйна комiсiя для вирiшення органiзацiйних питань та проведення iнвентаризацiйної роботи.
Концептуальною основою для пiдготовки фiнансової звiтностi Товариства є Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi, iншi нормативно-правовi акти щодо здiйснення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi в Українi, внутрiшнi положення Товариства.
Товариство здiйснює бухгалтерський облiк господарських операцiй щодо майна i результатiв своєї дiяльностi в натуральних одиницях i в узагальненому грошовому виразi шляхом безперервного документального, взаємопов'язаного їх вiдображення.
Бухгалтерський облiк господарських операцiй здiйснюється методом подвiйного запису згiдно з Планом рахункiв бухгалтерського облiку у вiдповiдних журналах ордерах та аналiтичних вiдомостях. Бухгалтерський облiк здiйснюється з використанням автоматизованих систем бухгалтерського.
Облiкова полiтика Публiчного акцiонерного товариства «НIЖИНСЬКА МЕБЛЕВА ФАБРИКА» в 2016 роцi обгрунтована наказом № 1 вiд 02.01.2015 року, що подовжений на 2016 рiк. . Згiдно цього наказу обумовлений порядок облiку активiв, зобов’язань та власного капiталу Товариства, а також його доходiв та витрат.
Пiд час перевiрки змiсту наданих бухгалтерських звiтних форм, аудитором встановлено, що показники в них взаємозв'язанi i тотожнi мiж собою, вiдповiдають даним реєстрiв бухгалтерського облiку, у фiнансовiй звiтностi вiдображенi усi показники, якi мають суттєвий вплив на звiтнiсть.
Пiд час перевiрки були розглянутi бухгалтерськi принципи оцiнки окремих статей балансу, використанi керiвництвом Товариства та зроблено оцiнку вiдповiдностi застосованих принципiв нормативним вимогам щодо органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi в Українi, чинне протягом перiоду перевiрки. Iнвестицiйна нерухомiсть не оцiнювалася до ринкової вартостi.
При перевiрцi було встановлено, що фiнансова звiтнiсть Товариства за перiод з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року складена на пiдставi облiкових регiстрiв, данi в яких вiдображенi на пiдставi первинних документiв.
На основi проведення аудитором тестiв встановлено, що бухгалтерський облiк в цiлому здiйснюється Товариством у вiдповiдностi до вимог Закону України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi» вiд 16.07.1999 року № 996-Х1V( зi змiнами i доповненнями, затверджених Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку та iнших законодавчих та нормативно - правових документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi.
Розкриття iнформацiї за видами активiв Товариства.
Станом на 31.12.2016 року загальнi активи Товариства в порiвняннi з даними на початок року зменшились на 112,0 тис. грн. i складають 732,0 тис. грн.
Згiдно наказу про облiкову полiтику, встановлену в Товариствi, iнвентаризацiя наявностi товарно-матерiальних цiнностей, основних засобiв та розрахункiв проводиться вiдповiдно до вимог «Iнструкцiї по iнвентаризацiї основних засобiв, нематерiальних активiв, товарно-матерiальних цiнностей, грошових коштiв i документiв та розрахункiв», затвердженої Наказом мiнiстерства фiнансiв України № 879 вiд 02.09.2014 року. Згiдно наказу в Товариствi була проведена рiчна iнвентаризацiя основних засобiв та нематерiальних активiв, товарно-матерiальних цiнностей, каси, розрахункiв з дебiторами та кредиторами та бланкiв суворої звiтностi станом на 01.12.2016 року.
Облiк основних засобiв та їх зносу
Трансформацiя звiтних показникiв про основнi засоби здiйснювалася у вiдповiдностi з вимогами МСБО (IAS) 16 «Основнi засоби», згiдно з редакцiєю МСБО, яка дiяла на 31.12.2016 р.
Облiк здiйснювався вiдповiдно до вимог П(С)БО 7.
За сiчень-грудень 2016 р. знос основних засобiв нараховувався прямолiнiйним методом.
Лiквiдацiйна вартiсть основних засобiв визнана на рiвнi нульового значення.
За сiчень-грудень 2016 року знос (амортизацiя) основних засобiв нараховувався згiдно облiкової полiтики та П(с)БО №7 «Основнi засоби» затвердженого наказом КМУ вiд 27.04.2000 року зi змiнами та доповненнями. Iндексацiя основних фондiв у 2016 роцi в Товариствi не проводилась.
Лiквiдацiйна вартiсть основних засобiв в Товариствi визнана на рiвнi нульового значення.
Перевiркою пiдтверджено правильнiсть вiдображення в облiку та звiтностi надходжень та вибуття основних засобiв.
Станом на 31.12.2016 року вартiсть основних засобiв складає: за первiсною вартiстю - 3111,0 тис. грн., накопичена амортизацiя – 2448,0 тис. грн., залишкова вартiсть – 663,0 тис. грн.
Згiдно прийнятої облiкової полiтики Товариства до основних засобiв вiдносяться матерiальнi активи, строк одержання майбутнiх економiчних вигод вiд їх експлуатацiї бiльше року.
До малоцiнних необоротних активiв вiдносяться активи, вiдмiннi вiд основних засобiв, вартiстю до 2,5тис.грн. з термiном корисного використання(експлуатацiї) понад один рiк (згiдно п.5 П(с)БО № 7 «Основнi засоби»). Амортизацiя малоцiнних необоротних активiв в бухгалтерському облiку нараховується у першому мiсяцi використання об’єкта в розмiрi 100% його вартостi в першому мiсяцi використання об’єкта.
Облiк фiнансових iнвестицiй
Облiк фiнансових iнвестицiй здiйснюється у вiдповiдностi до вимог П(с)БО № 12 «Фiнансовi iнвестицiї», затвердженого Наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 26.04.2000 р. № 91 з врахуванням вимог МСБО 28 Облiк iнвестицiй в асоцiйованi компанiї.
Станом на 31.12.2016 року iншi фiнансовi iнвестицiї складають 50,0 тис. грн., що вiдповiдає рядку 070 роздiлу I активу Балансу. (частка в статутному капiталi ПрАТ «Нiжинська меблева фабрика»).
Облiк запасiв
На думку аудитора розкриття iнформацiї справедливо i достовiрно вiдображає стан запасiв Товариства станом на 31.12.2016 р. вiдповiдно до критерiїв, встановлених МСБО 2 «Запаси», згiдно з останньою редакцiєю МСБО, яка дiяла на 31.12.2016 року.
Станом на 31.12.2016 року запасiв Товариство не має.
Облiк малоцiнних та швидкозношуваних предметiв ведеться на бухгалтерському ра-хунку № 22 «Малоцiннi та швидкозношуванi предмети». При передачi у експлуатацiю МШП нараховується 100% амортизацiї.
Облiк дебiторської заборгованостi
Бухгалтерський облiк дебiторської заборгованостi ведеться вiдповiдно до П (с)БО №10 «Дебiторська заборгованiсть», затвердженого наказом МФУ вiд 08.10.1999 р. № 237. Станом на 31.12.2016 року дебiторська заборгованiсть складає 10,0 тис. грн..,в т.ч.:
-за товари, роботи, послуги та аванси наданi: 3,0 тис. грн.;
-за наданими авансами – 7,0 тис. грн.
Витрати майбутнiх перiодiв – 1,0 тис. грн.
Облiк грошових коштiв
Облiк касових операцiй здiйснюється згiдно з Положенням про ведення касових операцiй в нацiональнiй валютi в Українi, затвердженого Постановою НБУ вiд 15.12.2004 року № 637.
Перевiркою облiку касових операцiй та операцiй по поточних рахунках порушень не виявлено.
Станом на 31.12.2016 року грошовi кошти в нацiональнiй валютi складають 8,0 тис. грн., в т.ч. в банку 8,0 тис. грн.
Вибiрковою перевiркою розрахункiв по заробiтнiй платi, з пiдзвiтними особами, з бюджетом порушень не встановлено.
Облiк iнших оборотних активiв
Станом на 31.12.2016 р. Iнших оборотних активiв немає.
На нашу думку, розкриття iнформацiї за видами активiв подано в фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до встановлених вимог чинного законодавства України.
Розкриття iнформацiї про зобов'язання Товариства.
Визнання, облiк та оцiнка зобов'язань вiдповiдає П(с)БО №11«Зобов'язання», затвердженого наказом МФУ вiд 26.01.2000 року № 20. Станом на 31.12.2016 року розмiр зобов’язань складає 803,0 тис. грн.., в т. ч.:
Поточна кредиторська заборгованiсть –803,0 тис. грн..в т.ч.:
за товари, роботи, послуги: 679,0 тис. грн.
розрахунками з бюджетом: 25,0 тис. грн.
поточнi зобов’язання з авансiв отриманих: 78,0 тис. грн.
за розрахунками з оплати працi – 2,0 тис. грн.
за розрахунками зi страхування – 1,0 тис. грн.
Iншi поточнi зобов’язання: 18,0 тис. грн
Станом на 31.12.2016 р. Товариством не створювалися забезпечення майбутнiх витрат на виплату вiдпусток працiвникам та забезпечення матерiального заохочення за пiдсумками року.
На нашу думку, розкриття iнформацiї за видами зобов’язань подано в фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до встановлених вимог чинного законодавства України.
Розкриття iнформацiї про власний капiтал Товариства.
Статутний капiтал в сумi 466150 грн., сформований повнiстю у встановленi законодавством термiни i вiдповiдає зареєстрованим установчим документам. Випуск акцiй зареєстровано Центральним територiальним департаментом Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку в кiлькостi 1864600 штук простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,25 грн. на суму 466150,0 грн., про що видане свiдоцтво про реєстрацiю випуску акцiй вiд 21.10. 19999 року. Форма випуску - бездокументарна. Акцiї цього випуску повнiстю розмiщенi та сплаченi. Емiсiї акцiй в 2016 роцi не було.
Викупу власних акцiй в 2016 роцi не було.
Оцiнка власного капiталу здiйснюється з врахуванням вимог МСБО 1 _Подання фiнансових звiтiв та МСБО 33 Прибуток на акцiю.
Станом на 31.12.2016 року Товариство не має власного капiталу у зв’язку iз збитковiстю дiяльностi. Показник капiталу має вiд’ємне значення, який становить – 71,0 тис. грн.. i має таку структуру:
Статутний капiтал: 466,0,0 тис. грн.
Непокритий збиток: 537,0 тис. грн.
Розкриття iнформацiї щодо обсягу чистого прибутку (збитку) Товариства.
При визначенi фiнансових результатiв дiяльностi Товариства дотримано вимог П(с)БО №15 «Дохiд» та П(с)БО №16 «Витрати» та принципу вiдповiдностi доходiв та витрат, а також дотримано вимог МСБО 18 «Дохiд» та МСБО 8 «Облiкова полiтика , змiни в облiкових оцiнках. Данi «Звiту про фiнансовi результати», як по доходах так i по витратах, пiдтверджуються даними бухгалтерського облiку.
Основним видом доходу Товариства є дохiд вiд надання в оренду службових та складських примiщень.
Чистий дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї за перiод з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року складає 494,0 тис. грн.
Iншi доходи за 2016 року складають 37,0 тис. грн. Собiвартiсть реалiзованої продукцiї за 2016 року складає 250,0 тис. грн.
Адмiнiстративнi витрати склали 397,0 тис. грн..
Податок на прибуток за сiчень-грудень 2016 року немає.
За звiтний перiод Товариство отримало збиток в сумi 117,0 тис. грн.
Товариство є платником податку на прибуток на загальних пiдставах.
Дивiденди в 2016 роцi не нараховувались i не виплачувались.
Аналiз фiнансового стану ПАТ «НIЖИНСЬКА МЕБЛЕВА ФАБРИКА» станом на 31.12.2016 року.
Джерелами визначення показникiв фiнансового стану були:
1) Баланс (Звiт про фiнансовий стан) станом на 31 грудня 2016 року;
2) Звiт про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд) за 2016 рiк ;
Показники фiнансового стану
Публiчноного акцiонерного товариства «НIЖИНСЬКА МЕБЛЕВА ФАБРИКА»
№
з/п Показник Значення показ-
ника на 01.01.
2016 р. Значення показ-
ника на 31.12.
2016 р. Орiєнтовне пози-
тивне значення
показника
1 2 3 4 5
1 Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi 0,01 0,01 0,25 - 0,5
2 Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття) 0,04 0,02 1,0 - 2,0
3 Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi 0,05 -0,10 0,5 – 1,0
4 Коефiцiєнт покриття зобов’язань власним капiталом 17,35 -11,31 0,25 - 0,5
За пiдсумками роботи в перiод з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року Товариство отримало 117,0 тис. грн. збитку.
Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi обчислюється як вiдношення грошових коштiв i їхнiх еквiвалентiв та поточних фiнансових iнвестицiй до поточних зобов’язань та показує, яка частина боргiв пiдприємства може бути сплачена негайно. Станом на 31.12.2016 року вiн дорiвнює 0,01 що свiдчить про недостатнiсть грошових коштiв та їх еквiвалентiв для миттєвого покриття короткострокових зобов’язань.
Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття) розраховується як вiдношення оборотних активiв до поточних зобов’язань пiдприємства та показує достатнiсть ресурсiв пiдприємства, якi можуть бути використанi для погашення його поточних зобов’язань. Станом на 31.12.2016 року коефiцiєнт дорiвнює 0,02 свiдчить про неможливiсть розрахуватися за наявними зобов’язаннями.
Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi розраховується, як вiдношення власного капiталу пiдприємства до пiдсумку балансу пiдприємства i показує питому вагу власного капiталу в загальнiй сумi засобiв, авансованих в його дiяльнiсть. Станом на 31.12.2016 року складає показник фiнансової стiйкостi становить -0,10, тобто Товариство залежне вiд залученого капiталу.
Коефiцiєнт структури капiталу (фiнансування) розраховується як спiввiдношення залучених та власних засобiв i характеризує рiвень залучення та залежнiсть пiдприємства вiд залучених засобiв. Станом на 31.12.2016 року коефiцiєнт становить -11,31, тобто Товариство має високий рiвень залучення, що значно вище нормативного, тобто повнiстю залежне вiд залученого капiталу.
На пiдставi аналiзу показникiв фiнансового стану Товариства за 2015-2016 роки можна зробити висновок, що ПАТ «НIЖИНСЬКА МЕБЛЕВА ФАБРИКА» має критичний стан платоспроможностi.
Звiт щодо вимог iнших законодавчих та нормативних актiв
Додаткова iнформацiя:
На дату перевiрки частка держави в статутному капiталi товариства вiдсутня.
Випадкiв ведення позастатутної дiяльностi не встановлено.
Валюта балансу ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «НIЖИНСЬКА МЕБЛЕВА ФАБРИКА» станом на 31 грудня 2016 року складає 732,0 тис. грн.
Визначення вартостi чистих активiв:
(розраховується за Методичними рекомендацiями по визначенню вартостi чистих активiв акцiонерного товариства, схваленими рiшенням ДКЦПФР вiд 17.11.2004 р. № 485)
Станом на 31.12.2016 року показник вартостi чистих активiв має вiд’ємне значення - 71,0 тис. грн., при статутному капiталi в сумi 420,0 тис. грн., що не вiдповiдає вимогам законодавст-ва.
Вимоги частини третьої статтi 155 Цивiльного кодексу України не дотриманi. Якщо пiсля закiнчення другого та кожного наступного фiнансового року вартiсть чистих активiв Товариства виявиться меншою вiд статутного капiталу, Товариство зобов’язане оголосити про зменшення свого статутного капiталу та зареєструвати вiдповiднi змiни до статуту у встановленому законодавством порядку. Якщо вартiсть чистих активiв Товариства стає меншою вiд мiнiмального розмiру статутного капiталу, встановленого законом, Товариство пiдлягає лiквiдацiї.
Наявнiсть суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю.
На нашу думку iнформацiя, що розкривається Товариством та подається до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку України разом з фiнансовою звiтнiстю станом на 31.12.2016 року, не мiстить суттєвих невiдповiдностей фiнансовiй звiтностi, що пiдлягала аудиту.
Виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв Товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства»
В розумiннi Закону України «Про акцiонернi товариства» значним правочином вважається правочин (крiм правочину з розмiщення товариством власних акцiй), учинений акцiонерним товариством, якщо ринкова вартiсть майна (робiт, послуг), що є його предметом, становить 10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi.
Станом на 31.12.2015 року вартiсть активiв Товариства складає 965,0 тис. грн., тобто знач-ним правочином в розумiннi Закону для Товариства протягом 2016 року вважається правочин, якщо його сума перевищує 96,5 тис. грн.
Протягом 2016 року Товариство не здiйснювало значних правочинiв вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства».
Розкриття iнформацiї про дiї, що можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента.
Товариство не має iнформацiї про дiї, що можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента.
Стан корпоративного управлiння, у тому числi стан внутрiшнього контролю вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства»
Пiд час планування i виконання аудиторських процедур ми провели оцiнку стану корпоративного управлiння для висловлення думки щодо його впливу на повноту та вiдповiднiсть фiнансової звiтностi Товариства, а не з метою висловлення думки щодо вiдповiдностi стану корпоративного управлiння Товариства вимогам чинного законодавства України, вiдповiдно, ми не помiтили нiчого суттєвого, що могло б змусити нас вважати, що твердження управлiнського персоналу Товариства щодо вiдповiдностi стану корпоративного управлiння, у тому числi стану внутрiшнього контролю, у всiх суттєвих аспектах, не вiдповiдає вимогам чинного законодавства. Пiдроздiл внутрiшнього аудиту не створений.
Iдентифiкацiя та оцiнка ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства
Пiд час планування i виконання аудиторських процедур ми провели iдентифiкацiю та оцiнку ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства для визначення їх впливу на повноту та вiдповiднiсть фiнансової звiтностi Товариства шляхом розгляду заходiв внутрiшнього контролю, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю Товариства, вiдповiдно, ми не помiтили суттєвих проблем, пов’язаних з iдентифiкацiєю та оцiнкою ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства, якi потребують розкриття в даному аудиторському висновку.
Основнi вiдомостi про умови договору на проведення аудиту:
Договiр № 17/5 вiд 26.11.2016 року.
Початок аудиту 10.02.2017 року, кiнець - 10.03.2017 року.
Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму
Повна назва: Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю «Аудиторська фiрма «Порада». Код ЄДРПОУ: 22820910;
Свiдоцтво АПУ про включення до реєстру суб'єктiв аудиторської дiяльностi № 1102, виданого на пiдставi рiшення Аудиторської палати України вiд 23.02.2001 року № 99; дiйсне до 26.11.2020 року; Мiсцезнаходження: 14005, м. Чернiгiв-5. вул. Котляревського, 4/132.
Директор Гаркавий I. В.
Сертифiкат аудитора А № 002679 вiд 05.10.1995 р.
Дата аудиторського звiту «10» березня 2017 року
№ 4
д/н д/н д/н |
|